Krówka

Szanowni Państwo,
ciekaw jestem historii słowa krówka w znaczeniu ’cukierek’. Czy wiadomo, kiedy dokładnie się pojawiło i za czyją sprawą? Np. czy jakaś konkretna firma cukiernicza nazwała tak jako pierwsza swoje cukierki?

Z wyrazami szacunku
Czytelnik
Krówka jest wyrabiana z mleka, masła i cukru. Obecność tego pierwszego składnika sprawiła, że na opakowaniu cukierków pojawiła się podobizna krowy, co dało początek nazwie gatunkowej. Podobno pierwszym zakładem cukierniczym, w którym zawijano cukierki w papierek z krową, była firma Feliksa Pomorskiego założona w latach 20. XX wieku w Poznaniu, przeniesiona w czasie II wojny światowej do podwarszawskiego Milanówka, gdzie istnieje do dziś.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski