Łącznik w skrótowcu

Zwracam się z prośbą o radę na temat zapisu instytucji w skrócie z zastosowaniem łącznika czy myślnika. A mianowicie skrócona nazwa instytutu, w którym pracuję, to IERiGŻ-PIB (Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej – Państwowy Instytut Badawczy). Jaki zapis jest jednak poprawny? Czy IERiGŻ-PIB, czy może IERiGŻ–PIB, a może po prostu IERiGŻ PIB. Jak powinniśmy pisać?

Szanowna Pani,

w skrótowcach pomijamy łącznik, a zatem poprawna forma to: IERiGŻ PIB (oraz: IERiGŻPIB).

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski