Lekarz medycyny

Szanowni Państwo,
chciałbym spytać o poprawność skrótu, a właściwie całego tytułu lekarza medycyny (lek.med.). Niejednokrotnie słyszałem, że jest to błąd, a tytuł lekarza medycyny nie istnieje, i powinno używać się po prostu tytułu lekarza (lek.), aczkolwiek niejednokrotnie w placówkach służby zdrowia można zauważyć (np. na drzwiach) wspomnianego lekarza medycyny (np: lek.med. Jan Kowalski). W związku z tym, czy stosowanie takiego tytułu (wraz ze skrótem) jest zgodne z zasadami języka polskiego?
Przekonanie, że wyrażenie lekarz medycyny jest niepoprawne, wynika zapewne stąd, że sama nazwa lekarz wskazuje na branżę medyczną – miałoby więc ono charakter pleonastyczny. Nawet jeśli tak jest, to wyrażenie to się przyjęło, a zatem i skrót: lek. med. (koniecznie ze spacją między oboma elementami) jest właściwy.
Dodam, że oprócz lekarza medycyny są nazwy: lekarz medycyny weterynaryjnej i lekarz dentysta.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Skrót (lek. med.), jak i tytuł (lekarz medycyny) są niepoprawne. Nie pod względem językowym – tu nic nie można im zarzucić – ale taki tytuł zawodowy nie istnieje i nie istniał w żadnym akcie prawnym. Absolwenci kierunku lekarskiego otrzymują po prostu tytuł lekarza. Lek. med. czasem jest jeszcze na pieczątkach starszych lekarzy, ale powoli i stamtąd znika, bo źle świadczy o posługujących się nim.
    \N