Liczenie czasu, czyli niekończąca się historia

Dzień dobry,
Chyba nikt mi nie zabroni liczyć czasu od danej chwili, np. powiedzieć za tydzień o 11, jeśli jest już 18, liczę tydzień od godziny 11, nie 18, te 7 dób i podobnie w innych sytuacjach, czy takie znaczenie tego powiedzenia jest ok? Czy tydzień może oznaczać 7 dni nie 7 dób, 7 dni czyli liczba dni nie dób? Proszę o zdanie. Pozdrawiam
Oczywiście, nikt Panu nie zabroni liczyć czasu od danej chwili. Tydzień to 7 dób, co potocznie się określa jako 7 dni.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski