Masz kaszel?

Witam serdecznie!
Od kilku tygodni prześladuje mnie reklama pewnego syropu: „Masz kaszel?”. I jakoś nijak mi to nie pasuje do języka polskiego…
Pozdrawiam
IwonaW
Nie wiem, co Pani w tym zdaniu nie pasuje. A ponieważ tego nie wiem, nie umiałem zakwalifikować tej porady do żadnej kategorii (jak Pani może spostrzegła, kategoryzujemy pytania i odpowiedzi w archiwum, aby łatwiej było z niego korzystać). W rezultacie pytanie trafiło do kategorii „inne”, co w jakiś sposób je wyróżnia (pytań w tej kategorii jest chyba najmniej).
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski