Miejsce spisu treści w publikacji

Dzień dobry,

czy zgodnie z normą przedmowa, która jest w książce umieszczona przed spisem treści, powinna być uwzględniona w spisie treści? Podobnie wykaz autorów, podziękowanie itp.?

z poważaniem

Anna Nowosielska

Zgodnie z normami edytorskimi spis treści (rzeczy) należy umieszczać na nieparzystej stronicy, zaraz po stronach tytułowych, przed przedmową i innymi materiałami wprowadzającymi tekst główny (jak np. podziękowania czy biogramy autorów). Dzięki takiemu umiejscowieniu czytelnik może szybko zorientować się w zawartości i strukturze publikacji. Tylko w książkach, które nie mają charakteru użytkowego (np. w publikacjach beletrystycznych lub albumowych), spis treści może stanowić ich ostatnią część składową.

Adam Wolański