Monogram

Dzień dobry, chciałbym zamówić monogram dla mojego wnuka Jana Chodyniuka. Czy to może być JC czy musi być JCh?

Pozdrawiam

Wojciech Górski

Monogram powinien przyjąć formę: J.Ch. (z digrafemem ch, kropkami po inicjałach oraz bez spacji miedzy nimi). W wypadku przestrzennego ułożenia inicjałów – np. jednego znaku literowego na drugim – możliwe jest pominięcie kropek. Naczelną cechą monogramu powinna być jego poprawność i czytelność, a dopiero potem ozdobność.

Adam Wolański