Motto bez przypisu bibliograficznego

Dzień dobry,

czy w książce tłumaczonej do motta należy dodać pełny przypis (autor, tytuł, przekład, rok wydania itp.) - nawet jeśli nie zrobił tego autor w oryginale (ograniczając się jedynie do nazwiska) - czy wystarczy tylko podać tłumaczenie?

I czy jeśli przypisy znajdują się na końcu książki (a nie na końcu strony), ten przypis również należy umieścić na końcu?

Pozdrawiam serdecznie

Przypisu bibliograficznego do cytatu użytego jako motto nie stosuje się. Dane tłumacza należy podać po nazwisku autora tekstu źródłowego.

Adam Wolański