Nazwa akcji w cudzysłowie

Dzień dobry!

W jaki sposób napiszemy nazwy akcji, np. inicjatorka akcji „Niech żyją!”. Czy właściwszy będzie cudzysłów, czy kursywa?

Z nieustającym szacunkiem

Mira

W przywołanym w pytaniu kontekście zazwyczaj stosuje się cudzysłów.

Jeśli nazwę akcji traktuje się jako nazwę własną, w której wszystkie człony – poza ewentualnymi spójnikami i przyimkami – pisane są od wielkich liter, cudzysłów jest w ogóle zbyteczny.

Adam Wolański