Nazwa spółki z ograniczoną odpowiedzialnością

Szanowni Państwo,

jak poprawnie zapisać nazwę spółki? Dla przykładu w KRS jest „NAZWA SPÓŁKI SP. Z O.O.”, tylko że tam wszystko jest pisane wielkimi literami, capslockiem. Tak więc należy się stosować do tego zapisu, czy powinno się jednak używać normalnego zapisu „Nazwa spółki sp. z o.o.”?

Łączę wyrazy szacunku

Nazwy firmowe zapisuje się zasadniczo pismem tekstowym, a więc wielkie litery występują tylko na początku wyrazów stanowiących trzon nazwy, w skrótowcach oraz w niektórych skrótach. W wypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością nazwa może przyjąć następujące formy:

  • Nazwa Spółki spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, np. Świat Sypialni spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
  • Nazwa Spółki spółka z o.o., np. Świat Sypialni spółka z o.o.
  • Nazwa Spółki sp. z o.o. np. Świat Sypialni sp. z o.o.

Powyższy sposób zapisu będzie także zgodny z art. 160 Kodeksu spółek handlowych, który reguluje oznaczenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Adam Wolański