Nazwy województw w tabeli

Jak powinno pisać się nazwa województwa konkretnie w tabeli (przykład)

Województwo Liczba ludności w tym: kobiety Dynamika

Dolnośląskie 1.200 700 102,9

czy

dolnośląskie

Mazowieckie 1.700 900 105,8

czy

mazowieckie

Wiem, że w tekście pisze się poprawnie województwo mazowieckie, woj. dolnośląskie. Proszę o pomoc.

Wszelkie teksty pojawiające się w tzw. główce tabeli (pierwszy, wyróżniony wiersz poziomy) oraz w tzw. boczku tabeli (fakultatywna pierwsza, wyróżniona kolumna tabeli) traktujemy jak nagłówki i zapisujemy pierwszy wyraz od wielkiej litery. Krótkie, nietworzące zdań teksty występujące w poszczególnych rubrykach tabeli zapisujemy zasadniczo od małej litery (tak jak w tekście ciągłym). Pisownia przywołanych w pytaniu elementów zależy zatem od ich umiejscowienia w obrębie tabeli.

Adam Wolański