Nie wszystkie tytuły zaczynają się małą literą

Szanowni Państwo,
ciekawi mnie, dlaczego tytuły porad są zazwyczaj pisane małą literą. Nasuwa mi się (być może chybiona) analogia do tytułów artykułów prasowych. Przychodzi mi też na myśl, że tytuł mejla zaczynam zawsze od wielkiej litery, sądząc, że w przeciwnym razie popełniłbym błąd. Czy w takim razie przesadzam? A może chodzi o to, żeby już w samym tytule móc eksponować różnice w pisowni, jak w poradzie Pałac Staszica, ale pałac Krasińskich?
Z wyrazami szacunku Czytelnik
Nie wszystkie tytuły zaczynają się małą literą, vide tytuł niniejszej porady. Wielką literą zaczynamy w poradni tytuły mające postać zdań, małą pozostałe, chyba że na początku występuje nazwa własna.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski