O synonimii

Panie Profesorze!
Spotkałam się z pojęciem synonimii przymiotnikowej bądź adjektywicznej. Chciałabym się dowiedzieć czegoś o tym pojęciu. Jak można je zdefiniować?
Szanowna Pani,
Przyznam, że nie spotkałem się z jakimś szczególnym rozumieniem synonimii w odniesieniu do przymiotników, innym niż w odniesieniu do innych części mowy (rzeczowników, czasowników itp.) – czyli skłonny byłbym sądzić, że synonimia przymiotnikowa (przymiotnik to adiectivum, więc „synonimia adiektywiczna” – z którą to nazwą się nie spotkałem – musi znaczyć to samo, co „synonimia przymiotnikowa") jest po prostu bliskoznacznością (niektórzy woleliby mówić o równoznaczności) przymiotników – np. bliskie znaczeniowo sa przymiotniki „subtelny” i „delikatny”, „wesoły” i „radosny”, choć nie są znaczeniowo identyczne. Być może myślenie o synonimii przymiotnikowej ma początek w postrzeganiu u wielu (np. u Żeromskiego) przymiotnikowych ciągów synonimicznych jako zbioru przydawek tego samego rzeczownika. Ale synonimia przymiotnikowa różni się od rzeczownikowej tym tylko, że odnosi się do przymiotników, nie do rzeczowników.
Pozdrawiam,
Jerzy Bralczyk