Obliczenia wartości liczbowych jednostek miar

Szanowni Państwo,
Prawidłowo zapisujemy 5% lub 5°C – z symbolami nie stawiamy spacji. Jak jest w przypadku zapisu w nawiasach? Prawidłowy jest: (1 – 5) % czy (1 – 5)%?

Dziękuję za odpowiedź.
Anna S.
W zapisie obliczeń wartości liczbowych jednostek miar oraz procentów liczby muszą być zaopatrzone w jednakowe miana. Jeżeli wartość wielkości jest wyrażona jako suma lub różnica wartości wielkości, to wartości liczbowe powinny być ujęte w nawiasy okrągłe, a wspólne oznaczenie powinno być umieszczone z odstępem za nawiasem, np.
t = (28 – 4) °C, (70 ± 5) %.
Inny poprawny zapis to:
t = 28°C – 4°C, 70% ± 5%.
W tym drugim wypadku oznaczenia występują po liczbach bez odstępu.
Adam Wolański