Ocena poprawności zdań

Dzień dobry,

czy w tych zdaniach są błędy:

„Sądzę, że gdybym została prezydentką, to potrafiłabym zaprowadzić ład i porządek”,

„Fakt nagłego zniknięcia żony bardzo go zaniepokoił”?

W pierwszym zdaniu wyrażenie ład i porządek to tautologia. Należałoby zatem napisać: zaprowadzić ład albo zaprowadzić porządek. Ponadto wyraz prezydentka może być uznany przez niektórych użytkowników polszczyzny za potoczny. W drugim wypowiedzeniu użyto modnego i nadużywanego wyrazu fakt. Zdanie: Nagłe zniknięcie żony bardzo go zaniepokoiło będzie lepsze.

Adam Wolański