Pani/Pan w pytaniach ankiety

Proszę o pomoc w ustaleniu czy sformułowane w ankiecie pytanie, z którym zwracam się do nieokreślonego adresata („pani” albo „pana”), może zawierać sformułowanie wskazujące w pierwszej kolejności na mężczyznę, tj. „czy Pan/Pani”, czy też powinno w pierwszej kolejności wskazywać na kobietę „czy Pani/Pan”? Czy wyrazy „Pan”, „Pani” powinny być zapisane wielką czy małą literą?

Ogólne reguły grzeczności językowej nakazują przyjąć kolejność Pani/Pan i zapisywać oba wyrazy od wielkich liter.

Adam Wolański