Piszę czy jest napisane?

Na komputerze można często zauważyć zmieniający się tekst, a to timer odliczający do zera, a to pobierane Giga Bajty. Chciałem się zapytać, jeżeli chcemy określić coś na komputerze, np timer który co sekundę się zmniejsza, to powiemy, "piszę" czy "jest napisane"?

Szanowny Panie,

nie bardzo rozumiem pytanie. Forma piszę to 1. osoba liczby pojedynczej

(ja coś piszę), a forma jest napisane to forma nieosobowa, wskazująca  na to, że ktoś coś napisał. Nie widzę odniesienia tych form do opisanej przez Pana sytuacji.

Zamiast jest napisane niektórzy używają formy pisze, która jest niepoprawna.

Z pozdrowieniami

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski