Pozdrawiam (,)

Dzień dobry,

czy dopuszczalne jest stosowanie przecinka po pozdrawiam?

Magda Maśluch

Jeśli formuła pożegnalna (np. Pozdrawiam) oraz nazwa własna osobowa nadawcy (np. Jan Kowalski) są zapisywane w ciągu, przecinek jest dopuszczalny, por.

Pozdrawiam, Jan Kowalski

Jeśli natomiast oba elementy są składane w osobnych wierszach, przecinek jest zbyteczny, por.

Pozdrawiam

Jan Kowalski

Funkcję separatora – dużo silniejszego niż przecinek – stanowi tzw. światło niepełnego wiersza po formule pożegnalnej.

Adam Wolański