Przybieżeli do Betlejem

Witam.
Mam pytanie dotyczące czasownika ze słynnej polskiej kolędy Przybieżeli do Betlejem. Zastanawiam się, jak się odmienia czasownik przybieżeli.
Z góry dziękuję za informację i pozdrawiam gorąco.
Oto podstawowe formy fleksyjne czasownika przybieżeli:
  • bezokolicznik: przybieżeć;
  • czas przyszły prosty: przybieżę, przybieżysz, przybieży, przybieżymy, przybieżycie, przybieżą;
  • czas przeszły: przybieżałem (-am), przybieżałeś (-aś), przybieżał (-a, -o), przybieżeliśmy (-ałyśmy), przybieżeliście (-ałyście), przybieżeli (-ały);
  • tryb rozkazujący: przybież;
  • imiesłów uprzedni: przybieżawszy.
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski
    Przybieżeć odmieniało się więc jak poleżeć.
    Red.