Pytanie w pytaniu

Czy w pytaniach cytowanych wewnątrz zdań pytających stosujemy dwa znaki zapytania rozdzielone cudzysłowem? Czy interpunkcja w następującym zdaniu jest poprawna:

Czy ojciec zapytał babcię: "Jak się masz?"?

Tak, tego rodzaju interpunkcja cytowanego w pytaniu zdania pytajnego jest poprawna. Oczywiście we wzorcowej edycji należy użyć cudzysłowu typograficznego („–”), a nie maszynowego ("–"):

  • Czy ojciec zapytał babcię: „Jak się masz?”?
Adam Wolański