Rodzaj DNA

Z zainteresowaniem przeczytałem dotychczasowe porady dotyczące rodzaju gramatycznego skrótowców, ale jak określać rodzaj skrótowców obcojęzycznych, w szczególności DNA.
Nie każdy bowiem Polak musi znać, tym bardziej rozumieć, rozwinięcie takiego skrótowca. W związku z tym nie każdy jest w stanie określić rodzaj członu głównego.

Z poważaniem
Marcin Hippe
Nieodmienny skrótowiec DNA ma w polszczyźnie rodzaj męski. Zapewne ma to związek z rodzajem wyrażenia terminologicznego (ten) kwas deoksyrybonukleinowy (daw. kwas dezoksyrybonukleinowy).
Adam Wolański