Różności

1. Czy można powiedzieć z środy na czwartek?
2. Czy nieodmienianie łacińskiego określenia Alma Mater jest poprawne? Przykład z Nowego słownika poprawnej polszczyzny: „Studiował w krakowskiej Alma Mater.”
3. Jak Państwo oceniają pisownię „w/g” zastosowaną w korpusie?
Ad 1. Nie, poprawnie jest ze środy na czwartek.
Ad 2. W Słowniku poprawnej polszczyzny wszystko powinno być poprawne. To na szczęście też jest OK.
Ad 3. Już dawno temu poprawiliśmy ten zapis na „wg”. Czy znalazła go Pani gdzieś jeszcze na naszych stronach korpusowych?
PS. Powtarzamy naszą prośbę: jedno pytanie na raz.
Mirosław Bańko