Rzuca żabami

Dzień dobry,
spotkałem się niedawno z informacją, że w Polsce używa się powiedzenia rzuca żabami w przypadku opisywania intensywnych opadów deszczu. Czy takie określenie to jakiś regionalizm? Nigdy go wcześniej nie słyszałem.
Pozdrawiam.
Przyznam, że ja także nigdy się z tym frazeologizmem nie spotkałam, ale szybka kwerenda internetu daje podstawy sądzić że jest on używany, i to w różnych częściach Polski. Ma więc raczej charakter potoczny niż gwarowy. Pojawia się on nawet w polskim tłumaczeniu (wykonanym przez Marię Jaszczurowską i Marię Makuch) powieści dla dzieci „Koszmarny Karolek. Starcie na starcie” Franceski Simon. Jej najwcześniejsze poświadczenie znalazłam w artykule z tygodnika „Wprost” z 2000 roku (wyświetlanym przez Google Książki). A oto przykład użycia (jak widać – występujący w tekście dość starannym, nienacechowanym potocznością, choć zawierającym błąd interpunkcyjny) z portalu Trójmiasto.pl: „Pomimo, że [sic!] od rana rzucało żabami, nie pojechaliśmy sami. Jak widać, dla nas nie ma złej pogody” (https://rowery.trojmiasto.pl/Jeziora-i-mokradla-wokol-Koscierzyny-n106221.html).
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski