Skracanie nazwy sakramentu

Chciałabym zapytać, czy wykonując napis na torcie, na komunię mogę napisać
„I Komunia Św. + imię dziecka”, czy muszę napisać „Pierwsza Komunia Św. + imię dziecka”.
Dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam
Iwina Trzaska
Poprawne pod względem merytorycznym i ortograficznym będą następujące zapisy:
I Komunia Święta
I Komunia św.
I komunia święta
I komunia św.
Pierwsza Komunia Święta
Pierwsza Komunia św.
Pierwsza komunia święta
Pierwsza komunia św.
Nazwy sakramentów świętych, w tym m.in. komunii świętej, piszemy zasadniczo od małych liter. Możliwe jest także użycie wielkiej litery ze względów religijnych, np. wyrażenie Komunia Święta użyte jako synonim Najświętszego Sakramentu, albo ze względów emocjonalnych, np. jako nazwa uroczystości, która jest ważnym wydarzeniem w życiu człowieka. Skrót wyrazu święta piszemy zawsze od małej litery, por. komunia św.
Adam Wolański