Skrót nazw doktorka, magisterka

Szanowni Państwo

Zwracam się z prośbą o pomoc w sprawie coraz bardziej obecnych w naszym języku feminatyw w odniesieniu do tytułu naukowego. RJP zaleca stosowanie form żeńskich przez dodanie -ka, czyli magisterka i doktorka. Skoro tak, to czy należałoby dołożyć kropkę po skrócie mgr i dr w przypadku stosowania ich u kobiety?

Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

Szanowna Pani,

nie zostały (na razie?) utworzone skróty nazw magisterka, doktorka, gdyż te są wciąż mają charakter nieoficjalny, przez co nie trafiły do dokumentów, na pieczątki, wizytówki itd. Są na ogół używane w języku mówionym, a w tym (jak wiadomo) nie stosuje się skrótów. Gdyby jednak skróty mgr, dr przyjęły się w tej nowej funkcji, to rzeczywiście należałoby postawić po nich kropki.

Łączę pozdrowienia

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski