Specjalne nazwy produktów, usług, akcji, programów

Dzień dobry,

pracuję jako korektor i zastanawiam się nad zdaniem: „Dołącz do Sieci Talentów, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i ofertami pracy”.

Czy można czymś uzasadnić podaną pisownię? (Sieć Talentów a nie np. Sieć talentów lub nawet sieć talentów)

Sieć talentów nie jest typem oprogramowania, ale jest nazwą inicjatywy/programu w ramach jakiejś firmy. Sam stosowałbym pisownię „Sieć talentów”, ale nie mogę znaleźć oparcia w słowniku.

Dziękuję za pomoc!

Norma ortograficzna dopuszcza stosowanie wielkich liter w nazwach produktów, usług, akcji, programów, imprez itp., którym twórcy chcą nadać specjalny, zindywidualizowany tytuł. W tego rodzaju określeniach wielkimi literami MOŻNA zapisywać każdy człon nazwy z wyjątkiem przyimków (np. na, za, z) oraz spójników (np. i), por. np. Konto Jakże Osobiste, Konto Oszczędnościowe z Promocją, Dzień bez Samochodu. Na tej samej zasadzie można dopuścić pisownię Sieć Talentów.

Należy zwrócić uwagę na to, iż zapis, w którym prawie każdy wyraz zaczyna się wielką literą, sprawia, że nie ma problemów z identyfikacją takiego tytułu w tekście, i w związku z tym nie należy oznaczać go dodatkowo kursywą ani umieszczać w cudzysłowie.

Adam Wolański