Strata 20 zł – ciąg dalszy

Szanowna Poradnio,
jeszcze podobny problem, jeśli kupiona rzecz ulegnie zniszczeniu, to poprawnym jest powiedzieć, że straciło się pieniądze w sklepie, czy jednak kupioną rzecz?
Zwrot stracić pieniądze w sklepie wskazuje na to, że pieniądze wydane w sklepie uważamy za stracone. W opisanym wypadku możemy też uznać, że straciliśmy kupioną rzecz. Jedno drugiego nie wyklucza.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski