Strata 20 zł

Szanowna Poradnio,
jeśli kupiona rzecz, za którą zapłaciłem 20 zł, ulegnie zniszczeniu z mojej winy, to powiedzenie jestem stratny 20 zł oznacza, że zostały stracone 20 zł w sklepie, bo jak się okazało rzecz uległa zniszczeniu, mogłem nie wydawać 20 zł na tę rzecz, czy jednak 20 zł w postaci wartości rzeczy?
Niezależnie od tego, jak doszło do straty, jeśli kupił Pan coś, co kosztowało 20 zł, a potem zostało zniszczone, to jest Pan stratny 20 zł.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski