Świetny

Dzień dobry, bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie: czy w piśmie do banku z prośbą o środki finansowe, które mają być przeznaczone na spotkanie autorskie zwrot świetny pisarz razi w tym stylu?
Zwrócono mi uwagę, że świetny to wyraz za bardzo potoczny. Czy ta osoba miała rację?

Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam
Słowo świetny nie jest potoczne, ale domyślam się, od autora pisma do banku że oczekiwano użycia słownictwa bardziej oficjalnego (np. pisarz o uznanej renomie, pisarz o uznanym dorobku, pisarz wysokiej klasy, ceniony pisarz). Można uznać to za zasadne, choć nie doszukiwałabym się w wyrażeniu świetny pisarz, użytym we wniosku o dotację, błędu stylistycznego.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski