Symbol minuty oraz minuty kątowej

Czy poprawne jest stosowanie symbolu minuty kątowej (′) w zapisie minut, w których strzelono gole w meczach piłki nożnej itp.?
Znak (′) jest nie tylko symbolem jednostki miary kąta płaskiego (czyli minuty kątowej), lecz także oznaczeniem jednostki czasu stanowiącej sześćdziesiątą część godziny. Dlatego też znak ten możemy stosować w zapisie czasu, np. minut, w których strzelono gola w meczu piłki nożnej, por. np.

Bramki strzelili – Andrzej Jarosik (18′ i 68′) oraz Kazimierz Deyna (75′).

Znak (′) często występuje z ideogramem oznaczającym sekundy (″), por.

Rytm zatokowy miarowy powrócił po 2′30″ (= 2 minutach i 30 sekundach) od zakończenia testu.

W typografii cyfrowej minuta oznaczana jest symbolem o numerze unikodowym U+2032 PRIME.
Adam Wolański