Trochę o nas

Dzień dobry,
chciałabym wiedzieć, jak i dlaczego powstała poradnia językowa PWN.
W Wydawnictwie Naukowym PWN (dawniej: w Państwowym Wydawnictwie Naukowym) od początku jego istnienia powstawały słowniki języka polskiego, słowniki ortograficzne i inne dzieła leksykograficzne opisujące polszczyznę. To nakładem PWN-u ukazały się najważniejsze słowniki poprawnej polszczyzny – ten pod redakcją Witolda Doroszewskiego i Haliny Kurkowskiej (z lat 70. XX wieku) i te pod redakcją Andrzeja Markowskiego (z 1999 r. i z 2004 r.). Stworzenie poradni językowej było więc czymś naturalnym w nowej rzeczywistości technologicznej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski