Wieczfnia Kościelna

Szanowni Państwo,
interesuje mnie etymologia nazwy gminy Wieczfnia Kościelna w województwie mazowieckim. Skąd wzięło się f w tej nazwie???
Pozdrawiam serdecznie
Wieczfnia Kościelna, miejscowość położona nieopodal Mławy, wymieniona jest w źródłach historycznych już w 1349 r. jako Weczwna. Późniejsze zapisy to m.in. Wyeczwna 1424, de Wyeczwna 1503, Vieczvna 1570, Wieczphnia 1578, także Wyedzwna, Geczwna, Vyeczphna, Wyeczwnya. Pochodził z niej Wieczwieński (zob. Johannem Wyeczwyensky 1508) i Wieczwiński (zob. Nicolai Wieczwiński 1578). Pochodzenie nazwy miejscowej jest niejasne. Według Stanisława Rosponda toponim ten mógł być motywowany jakąś obcą (np. staropruską) nazwą, która uległa przekształceniom na gruncie polskim. Wymieniony autor odsyła też do litewskiej nazwy rzeki Vyčius oraz wyrazu vytis ‘witka wierzbowa’. Pisownia fonetyczna przez f jest wtórna.
Halszka Górny, Instytut Języka Polskiego PAN