Wulgaryzm poka cyca

Dzień dobry, powód mojego pytania może wydać się bardzo błahy, dlatego nie będę go tutaj podawał. Irytuje mnie rozmowa z osobami, które nie podają na swoje racje żadnego uzasadnienia. Spór rozchodzi się o wyrażenie „poka cyca”, które według różnych osób jest wulgarne lub nie. Sprawdziłem, że słowo „cyc” lub „cycek” to pospolite określenia na piersi kobiety, zapisane w Słowniku Języka Polskiego, dlatego też chciałbym poprosić Państwa o rozwiązanie tej rozterki. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Rzeczownik cycek (w zn. ‘pierś kobiety’) jest zazwyczaj oznaczany w słownikach języka polskiego kwalifikatorem: potoczny i/lub pospolity (czyli mający odcień wulgarności, ordynarności, prostacki). Utworzone od niego tzw. zgrubienie cyc jest wulgaryzmem. Frazę poka cyca także należy kwalifikować jako wulgaryzm.

Adam Wolański