Wykrzyknik w SMS-ach

Dzień dobry, moje pytanie dotyczy tego, czy w SMS-ie poprawnym jest taki zapis – "Przekazuję dalej, dobrej nocy!"

Chodzi o wykrzyknik, który ma wyrażać szczerość tego życzenia i pozytywne emocje.

I jeszcze pytanie – Czy po słowie "Pozdrawiam!" w SMS-ie dopuszczalny jest wykrzyknik, jako poprawny, a nie – zalecany?

Wiem, że się od tego odchodzi, ale mnie, jako poloniście brakuje czegoś na końcu pozdrowień, a kropka mi nie pasuje.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Halina Kolińska

W korespondencji prywatnej (nieoficjalnej) wykrzyknik po formułach zakończenia jest poprawny i często spotykany. Służy do uwydatniania zabarwienia emocjonalnego wypowiedzi. Należy jednak przestrzec przed nadużywaniem znaków wykrzyknienia w pojedynczym tekście. Zbyt duża liczba tego typu znaków oznacza zwykle nadmierną egzaltację i z punktu widzenia większości użytkowników języka jest rażąca.

Adam Wolański