Wyliczenie wypunktowane

Dzień dobry, przeszukałem zasoby Poradni, posługując się słowami "lista" i "wyliczenia", ale nie znalazłem odpowiedzi.

Czy tworząc wyliczenie, poprzedzające je zdanie mogę kończyć dwukropkiem? Wydaje mi się to oczywiste, jednak niedawno współpracownik zarzucił mi błąd. Poniżej przykłady.

Odpowiedz sobie na poniższe pytania:

1. ...

2. ...

3. ...

CZY

Odpowiedz sobie na poniższe pytania.

1. ...

2. ...

3. ...

Z góry dziękuję za pomoc. Michał Gawlik

Tak, zdanie, które wprowadza wyliczenie wypunktowane, może się kończyć dwukropkiem. Czasami ten dwukropek jest wręcz konieczny, por. np.

     Na ofertę składają się:

     1. Opis przedmiotu zamówienia;

     2. Wycena;

     3. Warunki gwarancji.

Adam Wolański