Wyróżnienie tytułu w tytule

Szanowni Państwo,

chciałabym zapytać, co zrobić w sytuacji, gdy w zapisie bibliograficznym w tytule artykułu naukowego, zapisanym kursywą, występuje inny tytuł, np. utworu literackiego. Czy wówczas tytuł w tytule zapisać w cudzysłowie i kursywą, czy może wyróżnić drukiem prostym?

Z wyrazami szacunku

K.Z.

Obie konwencje są poprawne, przy czym pierwszą stosujemy, gdy w danym tekście wszystkie tytuły utworów literackich zapisujemy w cudzysłowie (por. Bielska E., 2012, Realia kulturowe w albańskich przekładach „Pana Tadeusza”, …), a drugą w sytuacjach, gdy tytuły te składamy pismem pochyłym (por. Bielska E., 2012, Realia kulturowe w albańskich przekładach Pana Tadeusza, …).

Adam Wolański