Zadanie matematyczne

Dzień dobry,
chciałbym poprosić o Państwa zdanie w odniesieniu do Barbary Radziwiłłówny.
Czy poprawny jest napis znaleziony przy szczątkach Barbary podawany w książkach:
Zmarła niedojrzała, rozpocząwszy trzeci dziesiątek lat…? W chwili śmierci Barbara miała 31 lat, a liczba 31 to pierwsza liczba z czwartej dziesiątki.
Podobno, ten napis to tłumaczenie z łaciny: Immatura obiit decima trieteridi capta.

Z ukłonami
Ryszard Purski
Szanowny Panie,
pytanie należałoby zadać raczej matematykowi… Pierwsza dziesiątka (dawniej powiedzielibyśmy: pierwszy dziesiątek) obejmuje lata od 0 do 9. Druga – od 10 do 19, trzecia – od 20 do 29. Liczba 31 odnosi się więc do początku czwartej dziesiątki.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski