Zadanie szkolne

podane zdania, dzielac na sylaby wyruznione wyrazy.pokoloruj sylabke akcentowa
ZDANIA;
a] Wmojej nowej szkole podoba mi sie coraz bardziej,jednak tu i owdzie wprowadzilbym pewne zmiany.
b]Goscilismy w Wilnie czterystu uczestnikow festiwalu piesni ludowej.
c]Do ostrej Bramy przybylo osmiuset pielgrzymow.
d]Wolalbym zostac z ksiazka sam na sam.
Zachęcamy do samodzielnego wykonywania zadań domowych, a przede wszystkim do pilniejszego studiowania zasad ortografii.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski