Zadanie

Witam,

mam problem z określeniem klasyfikacji części mowy w takich wyrazach:

Kupiłam bez mała trzy kilogramy bananów.(klasyfikacja bez mała wg Milewskiego)

A dziecko nagle hops z łóżeczka. (hops, wg Milewskiego, Saloniego i Laskowskiego)

prosta

kontekst 1: prosta sukienka

kontekst 2: Zawodnik wyszedł na ostatnią prostą. (wszystkie 3 kwalifikacje).

Piotr zmęczył się trochę tym podejściem na Szyndzielnię. (trochę, tak jak powyżej 3 kwalifikacje)

Pozdrawiam.

Szanowna Pani,

zgodnie z zasadami przedstawionymi na stronie głównej Poradni nie wykonujemy zadań domowych.

Z poważaniem

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski