Zagadkowy frazeologizm z przymiotnikiem

Szanowni Państwo,
zwracam się do Państwa z następującym pytaniem: co znaczy wyrażenie chodzić z przymiotnikiem lub chodzić z przymiotnikiem do śmierci? Natknąłem się na nie w spisywanym ostatnio wywiadzie i nie jestem w stanie stwierdzić, co to wyrażenie oznacza i czy w ogóle występuje w języku polskim, czy też jest tylko jakiegoś rodzaju osobistym wyrażeniem.
Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Serdecznie,
Marcin Krassowski
Szanowny Panie,
przyznam, że nie udało mi się trafić na ślad zwrotu chodzić z przymiotnikiem / chodzić z przymiotnikiem do śmierci. Jedyny frazeologizm, jaki może tu przyjść na myśl to (excusez le mot) do usranej śmierci (‘bardzo długo’). Może słowo przymiotnik w zacytowanym przez Pana zwrocie ma pełnić tu funkcję eufemizującą i całość miała znaczyć ‘chodzić bardzo długo’?

Jak zwykle w takich wypadkach liczymy na pomoc Czytelników.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski
    Interesujące Czytelnika Poradni wyrażenie brzmi tak naprawdę do śmierci z przymiotnikiem i jest eufemistycznym odpowiednikiem wulgarnego frazeologizmu do usranej śmierci, czyli ‘długo, bez końca i bez istotnego rezultatu’. Przykład: Ja, z moją cudowną orientacją w terenie i refleksem, do śmierci z przymiotnikiem nie zrobiłabym prawa jazdy (wizaz.pl/forum).

    Czytelnik