Zapis cytatu z podpisem

Dzień dobry,
Jak należy zapisać cytat, który kończy się podpisem (cytowany jest krótki list): z kropką po cudzysłowie czy bez kropki?
Cytat, o którym powyżej, wypełnia cały kwadratowy dymek komiksowy. Kolejny tekst to kolejny kwadratowy dymek, niecytat.
Jeśli cytowane samodzielne zdanie kończy się w oryginale kropką, to w przytoczeniu kropkę tę umieszcza się po cudzysłowie zamykającym, np.

„Człowiek, który się rodzi, wpada w marzenie, jak się wpada do morza”.

Zasada zamykania cytatu kropką dotyczy również cytatów wielozdaniowych, np.

„Młodość jest zuchwała; to jej prawo, to jest nieuniknione; młodość powinna okazywać, że jest pewna siebie. A na tym świecie pełnym zwątpienia każde zaznaczenie swej pewności jest zuchwałością, jest wyzwaniem”.

Jeśli jednak cytaty są samodzielnymi zdaniami zakończonymi w oryginale pytajnikiem, wykrzyknikiem, wielokropkiem lub kombinacją tych znaków, to cudzysłów należy umieścić po tych znakach. Kropki po cudzysłowie się już wówczas nie stawia, por.

„Kochać się wzajemnie, znaczy wzajemnie być pewnym siebie! Gdzież byłoby miejsce na podejrzenia zdrady i zazdrości?!”
Adam Wolański