Zapis dialogów w tekście niebeletrystycznym

Dzień dobry,

czy w tekście popularnonaukowy, jeśli przytoczenia wypowiedzi ustnych ujmuje się w cudzysłów, dialogi również można zapisać w ten sposób? I czy wówczas należy je składać w osobnym akapicie, czy mogą występować obok siebie? Przykład: "Zrobiłem to", powiedział. "Ale czy na pewno dobrze?" "Na pewno".

Czy raczej dialogi powinno się zaczynać od pauz w nowym akapicie?

Pozdrawiam

W publikacjach niebeletrystycznych nie ma przeciwwskazań, by wypowiedzi dialogowe umieszczać w cudzysłowie w ciągu. Warunek stosowania tej konwencji jest jednak taki, że z samych zapisów dialogów, jak i towarzyszących im „didaskaliów” musi jasno wynikać, kto się w danym momencie wypowiada. W przeciwnym wypadku tekst przestanie być przyjazny dla odbiorcy.

Adam Wolański