Zapis zakresu dat

Dzień dobry, jaki jest prawidłowy zapis dat w przypadku zakresów dat w tym samym roku, np. 14.02–8.03.2024 r. – czy po 14.02 powinna być kropka (czyli 14.02.-8.03.2024 r.), czy nie? Pozdrawiam

Poprawny zapis to: 14.02–8.03.2024 r. Kropka separuje składniki daty (dzień i miesiąc oraz miesiąc i rok). Wskaźnikiem zakresu jest pauza bez spacji. W takich sytuacjach nie dochodzi do zbiegu kropki i półpauzy, kropka jest tu bowiem całkowicie zbędna.

Do zbiegu kropki i półpauzy dochodzi wówczas, gdy zakres dotyczy liczebników porządkowych, por. np. w 8.–10. miesiącu życia.

Adam Wolański