Zapisy w piśmie sądowym

co oznacza zapis WPZ;18.806,00 zl w pismie sadowym

Szanowny Panie,

trudno o jednoznaczną odpowiedź w wypadku tak ograniczonego kontekstu. Skrótowiec WPZ może oznaczać tak zwaną wartość przedmiotu zaskarżenia, a zapis: 18.806,00 zl – błędny pod względem typograficznym i pisowniowym – kwotę osiemnastu tysięcy ośmiuset sześciu złotych (poprawnie: 18 806,00 zł). Być może zapis miał przyjąć następujący kształt pisowniowy:

  • WPZ: 18 806,00 zł (= wartość przedmiotu zaskarżenia: osiemnaście tysięcy osiemset sześć złotych, zero groszy).

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański