Zbliżyć się na parę kroków

Szanowni Państwo!
Wciąż walczę z pewnym zdaniem, którego kłopotliwy fragment brzmi następująco: Dopiero zbliżenie się na parę kroków pozwalało dostrzec pewną zależność. No i właśnie coś mi podpowiada, że na parę kroków to nie jest poprawna forma… Czy jednak na pewno? Jeśli tak, to czym mogłabym te parę kroków zastąpić?
Szanowna Pani,
zarówno wyrażenie na parę kroków, jak i całe zdanie są poprawne.

Z pozdrowieniami
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski