Zdania w nawiasach

Dzień dobry. Czy zdania w nawiasach są traktowane jako błąd w zadaniach uczniów? Moja polonistka argumentuje to tym, że zaburza to spójność wypowiedzi i w podręcznikach we wzorach prac uczniowskich nic nie jest zapisane w nawiasie. Wspomina również, że uczono ją, że w nawiasach pisze się błędne sformułowania, coś co zostało błędnie zapisane. Poza tym prace naukowe kierują się nieco innymi zasadami redagowania niż zadania uczniów. Podsumowując, czy jako uczeń mogę zapisywać zdania w nawiasach?
Nie ma żadnej reguły, która by zabraniała zapisywania zdań w nawiasach (np. w pracach uczniowskich). Jeśli logika tekstu tego wymaga, stosujemy wtrącenia nawiasowe, czy to w wypracowaniu, czy w liście, czy – jak powyżej – w poradzie językowej.
Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski