Znak +

Dzień dobry,

jestem w takcie tworzenia materiałów promocyjnych dla marki i mam problem z zapisem mówiącym o możliwości zarobku dodatkowej gotówki w wysokości 1000 zł, które musi przybrać formę: „Zdobądź +1000 złotych" lub "Zdobądź 1000+ złotych”. W którym miejscu powinien pojawić się plus?

Szanowna Pani,

przykro mi, ale żadna z przedstawionych propozycji nie jest godna rekomendacji. Żadna z nich nie komunikuje po prostu, że istnieje „możliwości zarobku dodatkowej gotówki w wysokości 1000 zł”. Znak + stawiany przed liczbą oznacza ‘wartość wyższą od zera w określonej skali’, por. np. Termometr wskaże +1 st. C. Z kolei znak + po liczbie oznacza ‘określoną wartość powyżej wskazanej liczby’, por. np. Krem 50+ (‘krem przeznaczonych dla osób liczących od 50 do 59 lat’).

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański