Znak: ±

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie do znaku ± (popularnego plus/minus). W terminologii technicznej zapisuje warunki np. temperatura (23±2) °C i wilgotność (50±5) %.

Wiem, że po nawiasie musi wystąpić spacja przed °C oraz % natomiast jak to wygląda w nawiasie ze spacjami naokoło ±?

Czy poprawny zapis to (23±2) °C i (50±5) % czy (23 ± 2) °C i (50 ± 5) %?

Wszystkie znaki relacji dwuczłonowej – w tym znak: ± – oddziela się od poprzedzających i następujących elementów wzoru/ zapisu spacją, por. np.

  • f = (50 ± 5) %
  • l = (12 − 7) m
  • t = (23 + 2) °C
Adam Wolański