Znaki opuszczenia w cytacie składanym kursywą

Szanowni Państwo,

czy znak opuszczenia w cytacie zapisanym kursywą powinien również zostać zapisany kursywą? A może raczej czcionką prostą, ponieważ nie należy do cytatu? Szukałam odpowiedzi w „Edycji tesktów” Adama Wolańskiego, ale akurat tego przypadku autor nie omawia.

Szanowna Pani,

sytuację, którą Pani wskazuje w swoim pytaniu, omawiam na stronie 198 mojej Edycji tekstów. Piszę tam, że gdy składamy cytat pismem pochyłym w ciągu, to znaki opuszczenia oraz wszelkie wtrącenia w nawiasach składamy pismem prostym.

Łączę pozdrowienia

Adam Wolański