Zwierzęta mówią ludzkim głosem

Wiadomo, że funkcją niektórych onomatopei jest dostosowanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta do mowy ludzkiej i języka pisanego. Czy zwierzęta także dysponują metodami, dzięki którym dostosowują do swoich systemów komunikacji dźwięki wydawane przez ludzi?
Pozdrawiam.
Niektóre zwierzęta potrafią naśladować ludzką mowę, niedawno na przykład mieszkałem w hotelu na Morawach, gdzie pewien kruk – niestety zza prętów klatki – witał gości chrapliwym Ahoj!, czyli 'Cześć'. Według tradycji także w wigilię Bożego Narodzenia zwierzęta mówią ludzkim głosem. Nie wiem, czy o to Panu chodziło, ale nie umiem inaczej zinterpretować pytania.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski